Mały samochód miejski – 5 najlepszych propozycji

Z bardzo popularnych samochód, które są wykorzystywane do miasta na pewno można wymienić japońskie oraz francuskie. Wybierając małe samochody miejskie trzeba zwracać uwagę na to ile one tak naprawdę palą. To, co piszą producenci często nijak ma się do rzeczywistości, a jeśli my większość czasu spędzamy w korkach to spalanie jest najważniejsze.

Nawet, jeśli samochód spala tylko list mniej od konkurencji to w przeliczeniu na tysiące kilometrów i kilka lat wyjdzie nam spora oszczędność. Samochodem oszczędnym, małym i zwinnym jest Toyota Aygo. Minusem samochodu jest tylko bardzo mały bagażnik, ale jeśli jeździmy w jedną czy dwie osoby to na spokojnie zakupy się zmieszczą. Kolejny na liście samochód to Toyota Yaris. Jest większa i bardziej praktyczna, ma również oszczędne i małe silniki.

Będąc przy japońskich samochodach trzeba wymienić również Nissana i jego model Micra. Auta japońskie są bardzo dobrze wykończone, dlatego wybierane są przez kobiety i mężczyzn. Spełniają oczekiwania każdej grupy wiekowej, która szuka samochodu do miasta.

Samochody prosto z Francji
Takim praktycznym i mały samochodem, który wybierany jest bardzo często do miasta jest Citroen C3. To auto nie jest, aż tak małe jak modele C2 czy C1. Mamy tutaj do wyboru silniki benzynowe o małej pojemności, ale mamy również małe diesle. Modele francuskim, który musi się znaleźć na tej liście na pewno jest Renault Clio. To bardzo popularny samochód, który cieszy się zaufaniem klientów. Samochody francuskie różnią się tym od niemieckich aut, że nie są takie nudne w swoim wnętrzu. Na zewnątrz też można zobaczyć rozwiązania bardziej finezyjne, dlatego takie autka głównie podobają się kobietom. Z serwisem samochodów nie ma żadnych problemów. Ich awaryjność nie jest wcale taka jak to często się opisuje. Mamy bardzo dobrze wyposażenie we francuskich samochodach i co ważne są one o wiele tańsze w zakupie. Wybierając jeden z polecanych modeli na pewno będziemy zadowoleni, bo trafiają one w nasze potrzeby, ale i gusta.