Jak przygotować auto do wiosny?

Jeśli zima była mroźna i śnieżna to byłoby dobrze sprawdzić, w jakim stanie jest podwozie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokładne umycie podwozia, a dlaczego? Jeśli jeździmy po mieście to na pewno sypali na drogi sól i inną chemię.

To bardzo destruktywnie działa na blachę w naszym samochodzie, dlatego trzeba będzie to sprawdzić. Umycie nie jest drogie, a jeśli widzimy, że w jakiś miejscach pojawia się rdza to trzeba to zabezpieczyć. Jeśli zadbamy o to teraz to później będziemy się mniej martwić i o wiele mniej płacić.

Warto sprawdzić, w jakim stanie jest zawieszenie w naszym samochodzie. Podczas zimy samochód jest poddawany ekstremalnym testom, dlatego trzeba sprawdzić czy drążki, łączniki stabilizatora, a nawet amortyzatory są w dobrym stanie. Jeśli kupiliśmy samochód dla dziewczyny to my musimy to wszystko sprawdzić. Kobiety się na tym nie znają, dlatego to ich partnerzy powinny o to zadbać. Przygotowanie samochodu nie jest aż tak czasochłonne i na pewno warto poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy.

Co jeszcze można sprawdzić i naprawić?
Oczywiście bardzo ważne jest sprawdzenie płynów. Sprawdzamy czy nie brakuje płynu hamulcowego, czy nie ma zbyt mało oleju, możemy również dolać sobie płyn letni do spryskiwaczy. Po zimie bardzo często ulegają uszkodzeniu pióra wycieraczek. Trzeba sprawdzić czy zbierają wodę i brud w odpowiedni sposób i jeśli widzimy, że zostają zbyt duże smugi to musimy je wymienić na nowe. Wtedy poprawiamy bezpieczeństwo jazdy. Po zimie w aucie na pewno jest bardzo dużo wilgoci. Trzeba osuszać auto, trzeba je wietrzyć. Jeśli mamy błoto na wycieraczkach i wreszcie wszytko odmarzło to pora zrobić porządne czyszczenie wnętrza. Pamiętajmy również o tym, że w najbliższym czasie będzie nam potrzebna klimatyzacja, a mało, kto jej używa w okresie zimowym. To oznacza, że trzeba będzie zgłosić się do firmy, która sprawdzi czy nie brakuje nam czynnika chłodzącego i na pewno trzeba będzie cały układ odgrzybić. Wtedy będziemy bardzo dobrze przygotowani do wiosny.