Małe auto do 10 tys – ranking samochodów dla pań

Małe auto do 10 tysięcy to idealna opcja, jeśli głównie poruszamy się po mieście. Warto postawić na pojazdy gwarantujące ekonomiczną i niezawodną jazdę. Kobiety, które stawiają na małe samochody zazwyczaj oczekują niskiego spalania. Nie są to auta o najwyższej mocy, jednak zapewniają one sprawne i komfortowe przemieszczanie się. Plusem jest to, że ich utrzymanie nie będzie sporym wydatkiem. Poniżej przestawiono samochody do 10 tysięcy, które cieszą się największym zainteresowaniem oraz uznaniem pań.

Małe auto do 10 tysięcy – ranking samochodów dla pań

1. Toyota Aygo 1.0 68 KM – to model niewielki, a zarazem pojemny. Prezentuje się on zgrabnie i nowocześnie. Bez trudu zaparkujemy nawet na niewielkim miejscu parkingowym. Jest to auto typu hatchback, które występuje w opcji trzydrzwiowej oraz pięciodrzwiowej. Druga wersja sprawdzi się lepiej, gdy chcemy zamontować foteli dziecięcy. Liczne testy udowodniły, że Aygo to auto bezpieczne, a zarazem bezproblemowe w prowadzeniu. Zużycie paliwa znajduje się na poziomie około 5,5 l na 100 km. Prosta konstrukcja zmniejsza ryzyko pojawienia się awarii. Usunięcie pojawiających się usterek nie będzie kosztować majątku. Na rynku znajdziemy relatywnie dużą ilość części zamiennych, czy też używanych.

2. Skoda Citigo 1.0 60 KM – to auto, które intryguje już na pierwszy rzut oka. Za 10 tysięcy złotych możemy zakupić całkiem młody pojazd, gdyż produkcja Citigo rozpoczęła się w 2012 roku. Silnik 1.0 o mocy 60 KM znakomicie sprawdzi się podczas jazdy miejskiej. Jest to auto niedrogie w utrzymaniu, co również stanowi spory plus. Ciekawe jest to, że pojazd został wypuszczony na rynek w czterech wersjach wyposażenia (Easy, Active, Ambition i Elegance). Najczęściej spotyka się typ podstawowy, czyli Easy. Jest on najtańszy, jednak model ten dostępny jest jedynie w wersji trzydrzwiowej. Skoda Citigo niemal natychmiast zdobyła popularność wśród kierowców. Lekko się prowadzi, co jest szczególnie ważne w przypadku zatłoczonych miast. Zapewnia satysfakcjonującą wydajność także podczas dłuższych tras.

3. Citroen C1 1.0 68 KM – auto tanie, zwinne i atrakcyjne pod względem wizualnym. Dostępne jest ono jedynie w typu hatchback. Możemy znaleźć zarówno wersję trzydrzwiową, jak i pięciodrzwiową, więc wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji. Pomimo niewielkich rozmiarów jest to samochód dość przestronny. Jest to ważne w przypadku, gdy często przewozimy pasażerów. Model ten cechuje się znakomitymi właściwościami jezdnymi, które zostały potwierdzone w licznych testach. Plusem jest także jego niska awaryjność, dzięki czemu możemy zmniejszyć częstotliwość wizyt u mechanika.