Małe czy duże auto dla kobiety?

Każda z kobiet ma swoje wymagania, dlatego najpierw trzeba ją o to zapytać. Małe auto ma wiele zastosowań, ale tylko wtedy, kiedy kobieta jest singlem albo jeżdżą w maksymalnie dwie osoby. Jakikolwiek wyjazd do rodziny czy nad morze jest problematyczny.

Mały bagażnik to wielki problem, ponieważ wiele kobiet nawet na krótki wyjazd zabiera ze sobą bardzo dużo bagażu. W przypadku małych samochodów bagażnik nie przekracza dwustu litrów, dlatego zbyt wiele się tam nie zmieści i trzeba mieć tego świadomość. Najlepiej jest pojechać żeby zobaczyć taki samochód, zabrać ze sobą większą torbę, która z nami jeździ, a będzie wiadomo czy się pomieścimy czy nie. Rodziny, które mają dzieci bardzo często w podobny sposób jeżdżą z wózkami i sprawdzają czy zmieszczą się do bagażnika. Jeśli widzimy, że nic z tego nie wyjdzie to nie pozostaje nam nic innego jak kupić nieco większy model.

Różnica pomiędzy samochodami jest naprawdę bardzo duża w przestrzeni bagażowej. Na szczęście długość takich samochodów aż tak bardzo się nie różni. Można mieć samochód dwadzieścia centymetrów dłuższy, a bagażnik ma sto litrów więcej. Można tutaj porównać peugeota 108 i 308. Pomiędzy tymi samochodami jest około czterdziestu centymetrów różnicy. W przypadku bagażników mamy tutaj około dwustu litrów w przypadku mniejszego modelu i prawie sześćset litrów w przypadku peugeota 308 kombi. Widać tutaj różnice?

Oczywiście, że tak, dlatego warto czasami kupić nieco większy samochód, który jest bardziej funkcjonalny, a jeśli planujemy kiedyś założyć rodzinę to taki samochód będzie idealnie się do tego nadawał. Przecież te dwa samochody pod względem wymiarów są idealne do miasta, a tak bardzo różnicą się miejscem na nogi czy na bagaże. Nie zawsze małe auto musi być lepsze i na tym przykładzie to bardzo dobrze widać.

Diesel czy benzyna?
Diesle są bardzo ekonomiczne, ale mają filtry cząsteczek stałych, co oznacza, że im więcej po mieście jeździmy tym szybciej się zapychają. Ekonomia nie idzie w parze z naprawami takich samochód, bo są naprawdę bardzo drogie. Lepiej zdecydować się na samochód z silnikiem benzynowym. Jest ekonomiczny, a jeśli jeszcze więcej chcemy zaoszczędzić to zawsze można założyć do niego instalacje gazową. Wtedy możemy tanio jeździć po mieście, co przy większych przebiegach na pewno ma dla nas bardzo duże znaczenie. Musimy tylko sprawdzić czy samochód, który posiadamy nadaje się do montażu instalacji gazowej. Jeśli mamy możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to trzeba taką okazję wykorzystać.