Małe kampery dla 2 osób. Jakie wybrać.

Jeśli mieliśmy wcześniej styczność z jakimkolwiek kamperem, doskonale zdajemy sobie sprawę z ich różnorodności. Na rynku jest dostępna ogromna ilość kamperów o różnych rozmiarach i gabarytach, ładowności, funkcjach, wyglądzie i cenach.

Mini kampery dla 2 osób

W przypadku gdy nasza załoga nie jest zbyt liczna, mały kamper powinien nas zadowolić, chociaż spora większość kamperów jest przystosowana właśnie dla dwóch osób, biorąc pod uwagę iż najczęściej występującą opcją są dwa miejsca do spania i odpowiadająco, dwa miejsca siedzące do podróżowania. Warto jednak sprawdzić wygląd naszego kampera, ponieważ często bywa tak, iż takowy posiada dużo więcej miejsc siedzących niż tych typowo do spania. Taki przypadek jest uzasadniony, ponieważ większa ilość miejsc do spania przekroczyłaby ładowność, która wynosi maksymalnie 3,5 tony.

Mini kamper dla 2 osób nie powinien być ciężki do znalezienia, ponieważ zdecydowana większość osób jest zainteresowana właśnie takim typem pojazdu. Mały kamper dwuosobowy jest najbardziej popularny na europejskim rynku. Na przykładzie, Niemcy, Francja, Norwegia czy Szwecja, w tych krajach kamperami podróżują najczęściej osoby po emeryturze, tylko w dwie osoby. Zabieranie wnuków ze sobą na wakacje nie jest tam zbyt popularne, dlatego taki wariant kamperów w zupełności wystarczy i spełnia wymagania klienta.

Kamper czy dostosowany Van

Jeżeli szukamy kampera na 2 osoby, przeznaczone mogą być do tego kampery zarówno małe jak i o wiele większe gabarytowo. Wielkość nie ma tutaj znaczenia. Praktycznie wszyscy producenci w Europie mają w swojej ofercie mały kamper na 2 osoby, w każdej klasie, której produkcją się zajmują. Od tych mini kamperów, po największe pojazdy z większym komfortem i luksusem, budowane z inspiracją i na bazie pojazdów takich jak ciężarówki lub autobusy. Cenę ich determinuje rodzaj bazy, na jakiej kamper został zbudowany. Najczęściej występującym rodzajem baz jest tak zwany trojaczek. Najlepsza propozycją dla osób, które podróżują tylko we dwoje byłyby tak zwane „camper vany”. Zdaniem większości podróżuje się nimi najlepiej – zarówno na te krótsze wypady aż po te dłuższe, sięgające czterech do siedmiu tygodni. Pojazdy te oferują wystarczającą ilość miejsca wewnątrz, zarówno od strony podróżnej i noclegowej, zapewniając wysoki komfort w czasie podróży czy gdy przemieszczamy się jak i w czasie snu i odpoczynku. Są stworzone na bazie standardowych, ale dobrze zintegrowanych nadwozi samochodu dostawczego. Połączono to oczywiście z nowszymi i nowatorskimi technologiami oraz rozwiązaniami. Przykładem tego mogą być łóżka zamontowane pod dachem, co oszczędza miejsca a w momencie wypoczynku jest łatwo dostępne, nie ograniczając miejsca czy lodówka pod stolikiem lub wpasowana w bok kampera tak, iż pomimo czasami dużych rozmiarów nie zabiera nam miejsca. Typ tych kamperów są co prawda mniejsze gabarytowo, węższe i krótsze, ale ich rozplanowanie jest obrane w taki sposób, iż wychodzi nam to na dobre. We wnętrzu z pewnością nie zabranie nam miejsca. Sprawdź co to jest karawaning.

karawaning

Mały kaper a podróż

Ze względu na mniejszą ilość spalanego paliwa i dużo mniejszej od bardziej luksusowych wagi, na autostradzie jak i drogach ekspresowych pojedziemy znacznie szybciej. Oznacza to także szybsze dotarcie do celu i wypoczynek, dzięki czemu naszego urlopu nie stracimy na długich dojazdach. Łatwiej jest go także prowadzić w obszarach miejskich i na wąskich drogach. Mamy większą kontrolę nad pojazdem na każdym odcinku drogi oraz na tych ostrzejszych zakrętach. Plusem jest także możliwość wjazdu do tych mniej dostępnych miejsc jak i znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego lub biwakowego. Mniejsze rozmiary mogą nam również umożliwić wjazd do postojów całonocnych, gdzie niestety większe kampery standardowe obowiązuje zakaz. Dowiedz się więcej: Podróżowanie kamperem.

Znalezienie mini kampera jest więc łatwym rozwiązaniem, iż pojazdy te cieszą się zainteresowaniem ludzi podróżujących z mniejszą ilością pasażerów. Są to pojazdy najczęściej spotykane i uniwersalne, dlatego z pomocą sprzedawcy w stanie łatwo i szybko wybrać interesujący nas model, których pełno jest na rynku europejskim.