Mały samochód miejski

W sprzedaży możemy znaleźć wiele samochód miejskich, które idealnie nadają się dla kobiet. Można wybierać spośród nowych modeli, ale również na rynku wtórnym nie brakuje czegoś ciekawego.

Duży czy mały samochód miejski?

Ceny samochodów są bardzo różne, dlatego bez względu na to, jakim dysponujemy portfelem to można będzie coś dla siebie wybrać. Auta miejsce to przede wszystkim nie za duże silniki. Nie ma sensu kupować dużego i bardzo mocnego silnika tam gdzie wszyscy stoimy w korkach. Nie wykorzystamy mocy takiego samochodu, ale niestety za jego większe zużycie paliwa trzeba będzie zapłacić.

Do miasta najlepiej nadają się samochody, który pojemność nie przekracza 1200 centymetrów sześciennych. Wtedy taki samochód mało pali i jesteśmy z jego użytkowania zadowoleni. Oczywiście mały silnik nie oznacza, że mamy rezygnować z eklektycznych szyb, klimatyzacji czy innego wyposażenia. To wszystko musi być, bo pozwala nam czuć się bardziej komfortowo w takim samochodzie.

Najpopularniejsze modele samochodów do miasta

Na pewno bardzo często można spotkać tutaj modele japońskich samochodów. Mamy do wyboru 3 cenione marki toyotę, hondę czy nissana. Wybór jest tutaj bardzo duży, dlatego na spokojnie będzie można wybrać taki mały samochód miejski, jaki najbardziej nam odpowiada. Z niemieckich to na pewno VW, opel czy mercedes. W sprzedaży znajdują się samochody z silnikami benzynowymi, ale również można sprawdzić ofertę na silnik diesla. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie hybryda łącząca silnik benzynowy z elektrycznym. Za kilka lat w miastach trzeba się spodziewać, że wiele samochód będzie napędzanych tylko na prąd. Będzie wtedy cicho i co ważne nie będzie aż tak bardzo dużo spalin. W dużych miastach emisja spalin jest bardzo duża, dlatego trzeba to skutecznie ograniczać. Na obecną chwilę hybryda wydaje się być takim zasilaniem, jakie jest najlepsze. W korkach wtedy, kiedy nie jedziemy korzystamy z silnika elektrycznego. Pozwala to zaoszczędzić na sto kilometrów nawet kilka litrów paliwa w porównaniu z takim samym modelem auta, ale bez silnika elektrycznego.