Wilgoć w samochodzie – jak sobie z nią radzić?

Jeśli nasz samochód jest nieszczelny i do środka dostaje się gdzieś woda to mamy ogromne szanse, że będziemy mieć zaparowane szyby. Gorzej jest zimą, bo wtedy najpierw pojawia się para, a później wszystko zamarza i nie jest łatwo się tego pozbyć.

Zimą wietrzenie nic nie daje, dlatego na wiosnę w pierwszej kolejności musimy zadbać o to żeby auto było dobrze wietrzone. Szanse na pozbycie się wilgoci są wtedy większe. Oczywiście, jeśli wiemy, że przez uszczelki dostaje się do środka woda to nie pozostaje nam nic innego jak je wymienić i wtedy po wywietrzeniu problem powinien ustąpić.

Jeśli, na co dzień wykosztujemy samochód miejski to nie mamy czasu żeby bawić się w ściąganie wody. Odpalamy samochód i jedziemy do pracy czy na zakupy. Raz można tak zrobić, ale codziennie? To jest zbyt czasochłonne i my nie możemy sobie na to pozwolić.

Co można jeszcze zrobić?
W sprzedaży znajdziemy różnego rodzaju pochłaniacze wilgoci. To działa, ale tylko wtedy, kiedy tej wilgoci nie ma zbyt wiele i tak jak zostało wspomniane wcześniej przyczyna jej powstawania będzie zlikwidowana. Pochłaniacze nie są drogie, ale co ciekawe można samodzielnie taki pochłaniacz sobie zrobić. Wystarczy kupić sodę oczyszczoną i wsypać ją do woreczka. Jest to tani sposób, ale jeśli wilgoć jest naprawdę bardzo duża to nie za wiele to może pomóc. Jeśli mamy mokrą wykładzinę to trzeba będzie ją suszyć. Sprawdźmy pod wycieraczkami czy nie ma wody. Bardzo często po zimie się woda od śniegu tam zbiera i jeśli tego nie wysuszymy to wilgoci się nie pozbędziemy. Wilgoć to nie tylko problem z szybami, ale również problem ze zdrowiem. Po co mamy to wdychać, a tym bardziej, jeśli bardzo dużo jeździmy samochodem? Trzeba zadbać o to, że jeśli tylko pojawi się problem to znajdziemy sposób na jego rozwiązanie. Wtedy jazda będzie o wiele bardziej przyjemna, ale co ważne i my będziemy bezpieczniejsi. To nie kosztuje dużo, dlatego tym bardziej każdy użytkownik samochodu może sobie pozwolić na sprawdzenie opisanych sposobów na walkę z wilgocią.