Kiedy przegląd samochodu i właściwie po co?

Jeśli w Polsce zapytamy kogoś, dlaczego i po co robi się przeglądy to, co nam odpowie większość osób? Tak trzeba robić, bo są za to mandaty i kary. Czy wlanie o to w tym chodzi? Mało, kto powie, że to dla naszego bezpieczeństwa, bo nie wszystko widać i słychać, a samochód może okazać się niebezpieczny.

Jeśli są to jeszcze kobiece auta, z których panie korzystają to nie muszą się znać na mechanice. Jeśli coś stuka albo puka to nie mają na to czasu żeby to sprawdzić, ale też się na tym nie znają. Wszyscy na wszystkim znać się nie musimy. W Niemczech czy w innych krajach zachodnich przeglądy się robi po to żeby sprawdzić czy nic złego się tam nie stało. Jedzie się na przegląd i wszystko sprawdzają, a jeśli coś jest nie tak to naprawiają.

W Polsce jedziemy na przegląd i jeśli mamy uszkodzone zawieszenie to jedziemy do mechanika żeby to naprawił. Nie robimy tego na miejscu żeby mieć problem z głowy tylko kombinujemy. Nie ma to większego sensu, a tym bardziej dzisiaj. Obecnie najpierw płacimy, a później wjeżdżamy na kanał. To oznacza, że jeśli coś będzie nie tak jak powinno to tracimy pieniądze. Mamy jeszcze jedną szanse na podejście, ale jeśli znowu się nie uda to niestety, ale nasz samochód będzie musiał pojechać na przegląd do wojewódzkiej stacji kontroli, czyli szanse na przejście go ma znikome.

Co mamy zrobić?
Wcześniej trzeba będzie pojechać do stacji diagnostycznej na sprawdzenie całego samochodu. Słuchajmy, co jest nie tak i zlecajmy tego naprawę. Wtedy samochód będzie bardzo dobrze przygotowany i nie ma zagrożenia, że coś złego się stanie i że przeglądu nie przejdziemy. Widać po statystykach, że się tutaj wiele poprawiło i co ciekawe samochodu bardzo stare kilkunastoletnie na dzień dzisiejszy mają o wiele lepszy stan techniczny niż te nowsze. Właściciele starych aut boją się, że trzeba będzie je złomować. Na szczęście przegląd robimy tylko raz w roku.  Wobec czego, należy sprawdzić kiedy przegląd samochodu jest konieczny,  aby uniknąć problemów podczas potencjalnej kontroli policyjnej.