Kobiece samochody – szukamy auta dla pań

Najpierw trzeba będzie sobie zrobić listę wymagań, jakie mają panie. Nie każda dziewczyna lubi jeździć małym miejskich samochodem. Coraz częściej kobiety wybierają samochody sportowe, które są bardzo szybkie.

Najbardziej kobiece samochody produkuje Alfa Romeo. To firma, która ma mniejsze i większe modele, ale co panią się podoba w tych samochodach? Nie są nudne, ich wnętrza są zaprojektowane w taki sposób żeby się podobały kobietą. To widać, kiedy zajrzy się do takiego samochodu. Nie ma tej nudnej szarości i czerni. Często siedzenia są w kolorze czerwonym, a nawet żółtym. Wszystko zależne jest od tego, jaki model się wybierze. Panie lubią się wyróżniać, a ta marka daje im taką możliwość. Bez wątpienia auto dla dziewczyny powinno być szybkie. Ta marka ma w swojej ofercie z jednej strony małe pojemności silników, ale z drugiej strony dużą moc. To pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych w tym ubezpieczenia OC, ale z drugiej strony nie odbiera radości z jazdy, a to ma duże znaczenie.

Nowy czy używany samochód?

Typowe kobiece samochody nie są drogie. Są małe, mają małe silniki i podstawowe wyposażenie. Nowe autko może kosztować trzydzieści tysięcy złotych. Może to być Ford KA, Nissan Micra czy Dacia Sandero. Lista samochodów jest naprawdę bardzo duża. Dobrze byłoby sprawdzić czy takie małe auta są odpowiednie i czy spełniają nasze wszystkie oczekiwania. Można również kupić coś używanego w tej samej cenie, ale za to z o wiele lepszym wyposażeniem. Rynek używanych aut jest bardzo dobrze rozwinięty, dlatego można wybierać i przebierać w dostępnych ofertach. Jeśli samochód ma być używany tylko w mieście to warto kupić sobie model z silnikiem benzynowym i dodatkowo zasilany gazem. Będzie to auto ekologiczne i ekonomiczne. Warto wybierać sobie pojemność nieprzekraczająca 1.4 Litra, a wtedy samochód pali mniej, ubezpieczenie jest tańsze i naprawy również. Będzie to taki sztandarowy model spełniający oczekiwania kobiet, które nie mają zbyt dużo wymagań odnośnie swojego nowego auta.